PA4338.472NLT FIXED IND 4.7UH 4.1A 19 MOHM SMD
Mfr Part #:
PA4338.472NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.1A 19 MOHM SMD
Stock on Request
PA4338.472NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
PA4338.472NLT Description
Short technical summary and product information.