PA2729.383NL FIXED IND 38.3UH 6.5A 19.7 MOHM
Mfr Part #:
PA2729.383NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 38.3UH 6.5A 19.7 MOHM
Stock on Request
PA2729.383NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PA2729.383NL Description
Short technical summary and product information.