PA1494.362NLT FIXED IND 3.6UH 17A 1.8 MOHM SMD
Mfr Part #:
PA1494.362NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 3.6UH 17A 1.8 MOHM SMD
Stock on Request
PA1494.362NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PA1494.362NLT Description
Short technical summary and product information.