P6KE550A TVS, UNI-DIR, 600W, 550V, DO-204
Mfr Part #:
P6KE550A
Mfr Name: Good-Ark Semiconductor
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 550V, DO-204
Stock on Request
P6KE550A Specifications Quick View
Voltage
P6KE550A Description
Short technical summary and product information.
P6KE550A Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
P6KE550A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
P6KE550A/TR13
P6KE550A/TR13
Yageo
P6KE, DO-204AC, 467V, 760V, REEL
View Part
P6KE550A/B
P6KE550A/B
Yageo
P6KE, DO-204AC, 467V, 760V, BOX