P37-10S/22/MHIA AC/DC CONVERTER 10V
Mfr Part #:
P37-10S/22/MHIA
Mfr Name: Polytron
Polytron
Description:
AC/DC CONVERTER 10V
Stock on Request
P37-10S/22/MHIA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Size
Type
Voltage
P37-10S/22/MHIA Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 10V
P37-10S/22/MHIA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
P37-10S/22/MHIA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
P37-12S/22/MHIA
P37-12S/22/MHIA
Polytron
AC/DC CONVERTER 12V
View Part
AC/DC CONVERTER 15V