P1173.333NLT FIXED IND 33UH 3A 64.8 MOHM SMD
Mfr Part #:
P1173.333NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 33UH 3A 64.8 MOHM SMD
Stock on Request
P1173.333NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P1173.333NLT Description
Short technical summary and product information.
P1173.333NLT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
P1173.333NLT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
P1172.333NLT
P1172.333NLT
Pulse Electronics