P1167.273NLT FIXED IND 27UH 1.2A 130 MOHM SMD
Mfr Part #:
P1167.273NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 27UH 1.2A 130 MOHM SMD
Stock on Request
P1167.273NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P1167.273NLT Description
Short technical summary and product information.