P1167.183NLT FIXED IND 18UH 1.5A 73 MOHM SMD
Mfr Part #:
P1167.183NLT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 18UH 1.5A 73 MOHM SMD
Total Stock: 55,000 pcs
P1167.183NLT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
55,000 pcs
55000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
P1167.183NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P1167.183NLT Description
Short technical summary and product information.