P1166.103NLT FIXED IND 10UH 1.6A 70 MOHM SMD
Mfr Part #:
P1166.103NLT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 10UH 1.6A 70 MOHM SMD
Total Stock: 1,170 pcs
P1166.103NLT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,170 pcs
1170 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
P1166.103NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P1166.103NLT Description
Short technical summary and product information.