P0770.103NL FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD
Mfr Part #:
P0770.103NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD
Stock on Request
P0770.103NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P0770.103NL Description
Short technical summary and product information.