P0751.683NLT FIXED IND 68UH 1.4A 240 MOHM SMD
Mfr Part #:
P0751.683NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 68UH 1.4A 240 MOHM SMD
Stock on Request
P0751.683NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P0751.683NLT Description
Short technical summary and product information.