P0751.682T FIXED IND 6.8UH 4.4A 44 MOHM SMD
Mfr Part #:
P0751.682T
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.4A 44 MOHM SMD
Stock on Request
P0751.682T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
P0751.682T Description
Short technical summary and product information.
P0751.682T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
P0751.682T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
P0751.682NL
P0751.682NL
Pulse Electronics