NLCV25T-1R0M-EF FIXED IND 1UH 475MA 442 MOHM SMD
Mfr Part #:
NLCV25T-1R0M-EF
Mfr Name: TDK Corporation
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 1UH 475MA 442 MOHM SMD
Stock on Request
NLCV25T-1R0M-EF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
NLCV25T-1R0M-EF Description
Short technical summary and product information.
NLCV25T-1R0M-EF Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
NLCV25T-1R0M-EF Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
NLCV25T-1R0M-PF
NLCV25T-1R0M-PF
TDK Corporation
View Part
NLCV25T-1R0M-EFD
NLCV25T-1R0M-EFD