NCV8505D2T33R4G IC REG LINEAR 3.3V 400MA D2PAK-7
Mfr Part #:
NCV8505D2T33R4G
Mfr Name: On Semiconductor
On Semiconductor
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 400MA D2PAK-7
Stock on Request
NCV8505D2T33R4G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
NCV8505D2T33R4G Description
Short technical summary and product information.
NCV8505D2T33R4G Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
NCV8505D2T33R4G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
NCV8505D2T33R4
NCV8505D2T33R4
On Semiconductor
View Part
NCV8505D2T25
NCV8505D2T25
IC REG LINEAR 2.5V 400MA D2PAK-7
View Part
NCV8505D2T25G
NCV8505D2T25G
NCV8505D2T33
NCV8505D2T33