NCP4586DSQ28T1G IC REG LINEAR 2.8V 150MA SC82AB
Mfr Part #:
NCP4586DSQ28T1G
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SC82AB
Stock on Request
NCP4586DSQ28T1G Specifications Quick View
Voltage Dropout (Max)
NCP4586DSQ28T1G Description
Short technical summary and product information.
NCP4586DSQ28T1G Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
NCP4586DSQ28T1G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
NCP4586DSQ30T1G
NCP4586DSQ30T1G
On Semiconductor
IC REG LINEAR 3V 150MA SC82AB
View Part
NCP4586DSQ33T1G
NCP4586DSQ33T1G
NCP4586 - LDO REGULATOR, 150 MA,