NCP4586DMU28TCG IC REG LINEAR 2.8V 150MA 4UDFN
Mfr Part #:
NCP4586DMU28TCG
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 4UDFN
Stock on Request
NCP4586DMU28TCG Specifications Quick View
Voltage Dropout (Max)
NCP4586DMU28TCG Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 4UDFN
NCP4586DMU28TCG Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
NCP4586DMU28TCG Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
NCP4586DMU33TCG
NCP4586DMU33TCG
On Semiconductor
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4UDFN
View Part
NCP4586DMU30TCG
NCP4586DMU30TCG
IC REG LINEAR 3V 150MA 4UDFN