NBB1-3M22-E2-0.3M-V3 INDUCTIVE SEN 1MM PNP
Mfr Part #:
NBB1-3M22-E2-0.3M-V3
Mfr Name: Pepperl+Fuchs, Inc.
Pepperl+Fuchs, Inc.
Description:
INDUCTIVE SEN 1MM PNP
Stock on Request
NBB1-3M22-E2-0.3M-V3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Indicator
Ingress Protection
Material
Operating Temperature
Output Type
Sensing Distance
Sensor Type
Shielding
Termination Style
Voltage
NBB1-3M22-E2-0.3M-V3 Description
Short technical summary and product information.
INDUCTIVE SEN 1MM PNP
NBB1-3M22-E2-0.3M-V3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
NBB1-3M22-E2-0.3M-V3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BES040R
BES040R
Balluff
DIMENSION= 4 X 22 MM, STYLE=M4X0
View Part
BES00M5
BES00M5
Balluff
DIMENSION= 3 X 27 MM, STYLE=D3.0