MWI60-06G6K IGBT MODULE 600V 60A 180W E1
Mfr Part #:
MWI60-06G6K
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MODULE 600V 60A 180W E1
Stock on Request
MWI60-06G6K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
Input
Input Capacitance (Cies) @ Vce
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MWI60-06G6K Description
Short technical summary and product information.
IGBT MODULE 600V 60A 180W E1