MURT20010 DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER
Mfr Part #:
MURT20010
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER
Stock on Request
MURT20010 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MURT20010 Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER
MURT20010 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MURT20010 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MURT20020
MURT20020
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 200V 100A 3TOWER
View Part
DIODE MODULE 50V 100A 3TOWER