MURF20010 DIODE MODULE 100V 100A TO244
Mfr Part #:
MURF20010
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 100V 100A TO244
Stock on Request
MURF20010 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MURF20010 Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 100V 100A TO244
MURF20010 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MURF20010 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MURF20005
MURF20005
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 50V 100A TO244
View Part
DIODE MODULE 200V 100A TO244