MSS-102545-14A-90-D 10 X 2.5 X 6.4 MM, 1.4 MM RAISED
Mfr Part #:
MSS-102545-14A-90-D
Mfr Name: CUI Devices
CUI Devices
Description:
10 X 2.5 X 6.4 MM, 1.4 MM RAISED
Stock on Request
MSS-102545-14A-90-D Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Circuit
Contact Finish
Contact Material
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Operating Temperature
Switch Function
Termination Style
Voltage Rating
MSS-102545-14A-90-D Description
Short technical summary and product information.
MSS-102545-14A-90-D Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MSS-102545-14A-90-D Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MSS-102568-14A-90-D
MSS-102568-14A-90-D
CUI Devices
10 X 2.5 X 6.8 MM, 1.4 MM RAISED