MSF4800S-20-0320-20-0960-20-03 LIGHT CURTAIN
Mfr Part #:
MSF4800S-20-0320-20-0960-20-03
Mfr Name: Omron
Omron
Description:
LIGHT CURTAIN
Stock on Request
MSF4800S-20-0320-20-0960-20-03 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Ingress Protection
Operating Temperature
MSF4800S-20-0320-20-0960-20-03 Description
Short technical summary and product information.
LIGHT CURTAIN
MSF4800S-20-0320-20-0960-20-03 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MSF4800S-20-0320-20-0960-20-03 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
F3SJ-A0455P20-TS
F3SJ-A0455P20-TS
Omron
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
View Part
F3SJ-A0299P14
F3SJ-A0299P14
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
View Part
SF4B-A36CA-J05
SF4B-A36CA-J05
Panasonic Electronic Components
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 45MM
F3SJ-B0705N25
F3SJ-B0705N25
LIGHT CURTAIN HAND 25MM