MPB125-2048 AC/DC CONVERTER 48V 12V 125W
Mfr Part #:
MPB125-2048
Mfr Name: Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 12V 125W
Stock on Request
MPB125-2048 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
MPB125-2048 Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 48V 12V 125W
MPB125-2048 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MPB125-2048 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MPB125-2024G
MPB125-2024G
Bel Power Solutions
AC/DC CONVERTER 24V 12V 125W
View Part
MPB125-2048G
MPB125-2048G
AC/DC CONVERTER 48V 12V 125W