MMRF1011HR5 FET RF 100V 1.4GHZ
Mfr Part #:
MMRF1011HR5
Mfr Name: NXP Semiconductors
NXP Semiconductors
Description:
FET RF 100V 1.4GHZ
Stock on Request
MMRF1011HR5 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Frequency
Gain
Mounting Type
Power
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MMRF1011HR5 Description
Short technical summary and product information.
FET RF 100V 1.4GHZ
MMRF1011HR5 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MMRF1011HR5 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MRF6V14300HR5
MRF6V14300HR5
Freescale Semiconductor
RF POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
View Part
NXP Semiconductors
RF MOSFET LDMOS 50V NI780H
View Part
MRF6V14300HR3
MRF6V14300HR3
FET RF 100V 1.4GHZ NI780