MLVS1812P50102DG VARISTOR 1812 VDC 65V SURGE 800A
Mfr Part #:
MLVS1812P50102DG
Mfr Name: INPAQ Technology Co., Ltd
INPAQ Technology Co., Ltd
Description:
VARISTOR 1812 VDC 65V SURGE 800A
Stock on Request
MLVS1812P50102DG Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
MLVS1812P50102DG Description
Short technical summary and product information.