MLK1005S56NJT000 FIXED IND 56NH 200MA 1.3 OHM SMD
Mfr Part #:
MLK1005S56NJT000
Available from 1 distributors
Mfr Name: TDK Corporation
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 56NH 200MA 1.3 OHM SMD
Total Stock: 8,836 pcs
MLK1005S56NJT000 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
8,836 pcs
8836 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
MLK1005S56NJT000 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
MLK1005S56NJT000 Description
Short technical summary and product information.
MLK1005S56NJT000 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MLK1005S56NJT000 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MLK1005S56NJTD25
MLK1005S56NJTD25
TDK Corporation