MKP2J016801C00JF00 MKP 2 6800 PF 630 VDC 3.5X8.5X7.
Mfr Part #:
MKP2J016801C00JF00
Mfr Name: TAW ELECTRONICS, INC
TAW ELECTRONICS, INC
Description:
MKP 2 6800 PF 630 VDC 3.5X8.5X7.
Stock on Request
MKP2J016801C00JF00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
MKP2J016801C00JF00 Description
Short technical summary and product information.
MKP2J016801C00JF00 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MKP2J016801C00JF00 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MKP2J016801C00JSSD
MKP2J016801C00JSSD
WIMA