MKP2G014701B00JI00 MKP 2 4700 PF 400 VDC 3X7.5X7.2
Mfr Part #:
MKP2G014701B00JI00
Mfr Name: TAW ELECTRONICS, INC
TAW ELECTRONICS, INC
Description:
MKP 2 4700 PF 400 VDC 3X7.5X7.2
Stock on Request
MKP2G014701B00JI00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
MKP2G014701B00JI00 Description
Short technical summary and product information.
MKP2G014701B00JI00 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MKP2G014701B00JI00 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MKP2G014701B00JSSD
MKP2G014701B00JSSD
WIMA