MIXA81WB1200TEH IGBT MODULE 1200V 120A 390W E3
Mfr Part #:
MIXA81WB1200TEH
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MODULE 1200V 120A 390W E3
Stock on Request
MIXA81WB1200TEH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIXA81WB1200TEH Description
Short technical summary and product information.
IGBT MODULE 1200V 120A 390W E3