MIXA600PF650TSF IGBT MOD 650V 720A 1750W
Mfr Part #:
MIXA600PF650TSF
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MOD 650V 720A 1750W
Stock on Request
MIXA600PF650TSF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIXA600PF650TSF Description
Short technical summary and product information.
IGBT MOD 650V 720A 1750W