MIXA225RF1200TSF IGBT MOD 1200V 360A 1100W
Mfr Part #:
MIXA225RF1200TSF
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MOD 1200V 360A 1100W
Stock on Request
MIXA225RF1200TSF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIXA225RF1200TSF Description
Short technical summary and product information.
IGBT MOD 1200V 360A 1100W