MIXA151W1200EH IGBT MODULE 1200V 220A 695W
Mfr Part #:
MIXA151W1200EH
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MODULE 1200V 220A 695W
Stock on Request
MIXA151W1200EH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIXA151W1200EH Description
Short technical summary and product information.
IGBT MODULE 1200V 220A 695W