MIXA10WB1200TML IGBT MODULE 1200V 17A 63W E1
Mfr Part #:
MIXA10WB1200TML
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MODULE 1200V 17A 63W E1
Stock on Request
MIXA10WB1200TML Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIXA10WB1200TML Description
Short technical summary and product information.
IGBT MODULE 1200V 17A 63W E1