MIXA10WB1200TMH IGBT MOD 1200V 17A 63W MINIPACK2
Mfr Part #:
MIXA10WB1200TMH
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MOD 1200V 17A 63W MINIPACK2
Stock on Request
MIXA10WB1200TMH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIXA10WB1200TMH Description
Short technical summary and product information.