MITB10WB1200TMH IGBT MOD 1200V 17A 70W MINIPACK2
Mfr Part #:
MITB10WB1200TMH
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MOD 1200V 17A 70W MINIPACK2
Stock on Request
MITB10WB1200TMH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Input Capacitance (Cies) @ Vce
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MITB10WB1200TMH Description
Short technical summary and product information.
MITB10WB1200TMH Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MITB10WB1200TMH Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MITA10WB1200TMH
MITA10WB1200TMH
IXYS