MIN02-002CC100A-F CAP MICA 10PF 1PF 300V SMD
Mfr Part #:
MIN02-002CC100A-F
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 10PF 1PF 300V SMD
Stock on Request
MIN02-002CC100A-F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MIN02-002CC100A-F Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 10PF 1PF 300V SMD
MIN02-002CC100A-F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MIN02-002CC100A-F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MIN02-002CC100A-TF
MIN02-002CC100A-TF
CAP MICA 10PF 1PF 300V SMD