MIN02-002C5R6D-TF CAP PTFE 5.6PF 0.5PF 300V SMD
Mfr Part #:
MIN02-002C5R6D-TF
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP PTFE 5.6PF 0.5PF 300V SMD
Stock on Request
MIN02-002C5R6D-TF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MIN02-002C5R6D-TF Description
Short technical summary and product information.
CAP PTFE 5.6PF 0.5PF 300V SMD
MIN02-002C5R6D-TF Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MIN02-002C5R6D-TF Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MIN02-002C5R6D-F
MIN02-002C5R6D-F
CAP PTFE 5.6PF 0.5PF 300V SMD