MIEB101H1200EH IGBT MODULE 1200V 183A 630W E3
Mfr Part #:
MIEB101H1200EH
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MODULE 1200V 183A 630W E3
Stock on Request
MIEB101H1200EH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
Input
Input Capacitance (Cies) @ Vce
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
MIEB101H1200EH Description
Short technical summary and product information.
IGBT MODULE 1200V 183A 630W E3