MIC5238-1.1BM5TR FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.
Mfr Part #:
MIC5238-1.1BM5TR
Description:
FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.
Stock on Request
MIC5238-1.1BM5TR Specifications Quick View
Voltage Dropout (Max)
MIC5238-1.1BM5TR Description
Short technical summary and product information.
MIC5238-1.1BM5TR Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
MIC5238-1.1BM5TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MIC5238-1.1YM5-TR
MIC5238-1.1YM5-TR
Microchip Technology
IC REG LINEAR 1.1V 150MA SOT23-5
View Part
IC REG LINEAR 1.3V 150MA SOT23-5
View Part
MIC5238-1.0BM5-TR
MIC5238-1.0BM5-TR
IC REG LINEAR 1V 150MA SOT23-5
MIC5238-1.1BM5-TR
MIC5238-1.1BM5-TR