MIC37300-3.3WR-TR IC REG LINEAR 3.3V 3A SPAK-3
Mfr Part #:
MIC37300-3.3WR-TR
Mfr Name: Microchip Technology
Microchip Technology
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 3A SPAK-3
Stock on Request
MIC37300-3.3WR-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
MIC37300-3.3WR-TR Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 3.3V 3A SPAK-3
MIC37300-3.3WR-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MIC37300-3.3WR-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MIC37300-1.8BR TR
MIC37300-1.8BR TR
Microchip Technology
IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-3
View Part
MIC37300-1.65BR
MIC37300-1.65BR
IC REG LINEAR 1.65V 3A SPAK-3
View Part
IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-3
MIC37300-3.3WR
MIC37300-3.3WR
IC REG LINEAR 3.3V 3A SPAK-3