MDMK4040T1R0MMV FIXED IND 1UH 4.5A 36 MOHM SMD
Mfr Part #:
MDMK4040T1R0MMV
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1UH 4.5A 36 MOHM SMD
Stock on Request
MDMK4040T1R0MMV Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
MDMK4040T1R0MMV Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 4.5A 36 MOHM SMD