MDMK4040T1R0MM FIXED IND 1UH 4.5A 360 MOHM SMD
Mfr Part #:
MDMK4040T1R0MM
Available from 1 distributors
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1UH 4.5A 360 MOHM SMD
Total Stock: 750 pcs
MDMK4040T1R0MM Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
750 pcs
750 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
MDMK4040T1R0MM Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
MDMK4040T1R0MM Description
Short technical summary and product information.
MDMK4040T1R0MM Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MDMK4040T1R0MM Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MDMK4040T1R0MMV
MDMK4040T1R0MMV
Taiyo Yuden
FIXED IND 1UH 4.5A 36 MOHM SMD