MCM01-009D3R3D-F CAP PTFE 3.3PF 0.5PF 500V SMD
Mfr Part #:
MCM01-009D3R3D-F
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP PTFE 3.3PF 0.5PF 500V SMD
Stock on Request
MCM01-009D3R3D-F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MCM01-009D3R3D-F Description
Short technical summary and product information.
CAP PTFE 3.3PF 0.5PF 500V SMD
MCM01-009D3R3D-F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MCM01-009D3R3D-F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MCM01-001D3R3D-F
MCM01-001D3R3D-F
CAP PTFE 3.3PF 0.5PF 500V SMD