MCM01-001D9R1D-F CAP PTFE 9.1PF 0.5PF 500V SMD
Mfr Part #:
MCM01-001D9R1D-F
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP PTFE 9.1PF 0.5PF 500V SMD
Stock on Request
MCM01-001D9R1D-F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MCM01-001D9R1D-F Description
Short technical summary and product information.
CAP PTFE 9.1PF 0.5PF 500V SMD