MC12L2NCGD SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
Mfr Part #:
MC12L2NCGD
Description:
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
Stock on Request
MC12L2NCGD Specifications Quick View
Voltage Rating
MC12L2NCGD Description
Short technical summary and product information.
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
MC12L2NCGD Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MC12L2NCGD Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MC12S2NCGD
MC12S2NCGD
C&K
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V