MC12L1NCGF SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
Mfr Part #:
MC12L1NCGF
Description:
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
Stock on Request
MC12L1NCGF Specifications Quick View
Depth Behind Panel
Features
Voltage Rating
MC12L1NCGF Description
Short technical summary and product information.
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
MC12L1NCGF Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MC12L1NCGF Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MC12S1NCGF
MC12S1NCGF
C&K
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V