MC12CD100D CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Mfr Part #:
MC12CD100D
Available from 1 distributors
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Total Stock: 300 pcs
MC12CD100D Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
300 pcs
300 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
MC12CD100D Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MC12CD100D Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
MC12CD100D Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MC12CD100D Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MC12CD100D-F
MC12CD100D-F
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
View Part
MC12CD100D-T
MC12CD100D-T
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
View Part
MCN12CD100D
MCN12CD100D
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
MC12CD100D-TF
MC12CD100D-TF
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210