MBRT300100R DIODE MODULE 100V 150A 3TOWER
Mfr Part #:
MBRT300100R
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 100V 150A 3TOWER
Stock on Request
MBRT300100R Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MBRT300100R Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 100V 150A 3TOWER
MBRT300100R Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MBRT300100R Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBRT30080R
MBRT30080R
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 80V 150A 3TOWER