MBRT200100 DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER
Mfr Part #:
MBRT200100
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER
Stock on Request
MBRT200100 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MBRT200100 Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 100V 100A 3TOWER
MBRT200100 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MBRT200100 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBRT20080
MBRT20080
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 80V 100A 3TOWER