MBRH20040L DIODE SCHOTTKY 40V 200A D-67
Mfr Part #:
MBRH20040L
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE SCHOTTKY 40V 200A D-67
Stock on Request
MBRH20040L Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MBRH20040L Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 40V 200A D-67
MBRH20040L Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MBRH20040L Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBRH20035L
MBRH20035L
GeneSiC Semiconductor
DIODE SCHOTTKY 35V 200A D-67
View Part
DIODE SCHOTTKY 45V 200A D-67